Różne

Morskie łowienie ryb

Wędkowanie w morzu to nie tylko połowy z kutra, który wyszedł daleko w morze. W ten sposób złwimy dorsza. Jeśli zachcemy mieć przyjemność łowienia z brzegu, z plaż lub główek portu to możemy tu również złowić ryby morskie, a to popularnego śledzia, flądrę lub mniej znane nad morzem turystom gatunki.
Wędkarstwo morskie – połowy z brzegu to oprócz wypoczynku również doskonały sposób na opalanie i kontakt z naturą.

Wielu wędkarzy wybiera port i główki – czyli wejście do portu i próbuje swojego wędkarskiego szczęścia w tym właśnie miejscu. Ujścia rzeki niosą tam pokarm i wabią ryby, które żerują w tym miejscu bardzo chętnie. Wpływają i wychodzą z portu kutry oraz statki turystyczne, a przy tym podnoszą z dna rozmaite resztki, które stanowią pokarm dla ryb. Szczególnie, gdy do ujścia rzeki i wejścia do portu podejdzie  ławica śledzi. Na zestaw śledziowy składają się trzy haczyki, co pozwala wyciągać za każdym razem nawet po trzy śledzie. Czasem jest okazja złowić belona, co budzi duży zachwyt turystów przyglądających się wędkarzom.

Mniej doświadczeni wędkarze lub ceniący sobie spokój i chyba raczej nastawieni na moczenie kija, wybierają spokojniejsze miejsca na kamieniach i molo, czasem próbują łowić z plaży. Tą metodą możemy co prawda coś złowić – śledzia, flądrę, leszcza lub okonia, ale wyniki w tych miejscach raczej są mizerne.

Komentarze z Facebooka