Różne

Kto powinien stosować aminokwasy?

Sportowcy, to osoby, które potrzebują nie tylko odpowiednie ułożonych i regularnych treningów, ale także kompletnej diety, która będzie zawierała wszystkie niezbędne składniki odżywcze. O ile wszyscy skupiają się na witaminach i minerałach, tak mało kto pamięta, że zdrowa dieta powinna zapewniać również cała paletę aminokwasów.

Do czego służą aminokwasy?

Aminokwasy to składniki budulcowe białka. Jak wiadomo, odpowiada ono za budowę wszystkich komórek, w tym mięśni. Aminokwasy pełnią także szereg innych funkcji, wspierając organizm na każdym kroku. Z tego powodu koniecznie należy zadbać o odpowiednią ich podaż, gdyż nie wszystkie są syntezowane w naszym ciele. Najlepszym naturalnym źródłem aminokwasów jest czerwone mięso i produkty mleczne. Jeśli uprawiamy sport – konieczne może być także skorzystanie ze specjalnych suplementów diety.

Kto powinien stosować aminokwasy?

Jak już zostało wspomniane, aminokwasy to substancje budulcowe naszego organizmu. Człowiek prowadzący standardowy tryb życia bez problemu zaspokoi swoje potrzeby białkiem pochodzącym z pożywienia, ale sportowcy mogą mieć z tym problem. Dlatego też powinni oni stosować dodatkowe odżywki białkowe lub aminokwasowe.

Szczególnie istotne dla sportowców są aminokwasy rozgałęzione BCAA. To one sprawiają, że treningi są bardziej efektywne i bezpieczne. Chronią mięśnie przed katabolizmem (rozpadem na skutek ciężkich treningów), a także czynią je silniejszymi i bardziej odpornymi na urazy mechaniczne. Dodatkowo przyspieszają regeneracją organizmu po ciężkim treningu.

Komentarze z Facebooka

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz