Edukacja

Jak uczyć się w domu języków obcych?

Każdy z nas jest inny i więc metoda nauki dla każdego powinna się różnić. Mówi się, że niektórzy szybciej przyswajają języki obce. Teoretycznie może być to prawdą, lecz przede wszystkim chodzi o właściwy dobór trybu i metody nauki.

Zdaje się jednak, że każdy może całkiem szybko nauczyć się obcego języka, lecz kluczową kwestią jest znalezienie dla siebie właściwej metody, która najlepiej wykorzysta nasze indywidualne talenty.

Wyróżnia się 3 podstawowe typy ludzi w kontekście nauki języków obcych – wzrokowcy (potrzebują widzieć słowa i tworzyć wyobrażenia, dobrze pracują z tekstami, fiszkami i obrazkami – zazwyczaj lepiej piszą niż mówią).

Kolejną grupą są słuchowcy. Oni natomiast dobrze radzą sobie z wymową i świetnie zapamiętują teksty z filmów (każdy takich zna, prawda?). Niestety znacznie gorzej przychodzi im nauka nowych słówek poprzez czytanie tekstów.

Ostatnią grupą, o której znacznie rzadziej słyszymy, to kinetyczni. Dla nich najlepszą formą nauki są wszelkiego rodzaju scenki rodzajowe. Chętniej mówią niż piszą i lepiej uczą się na kursach niż samemu w domu. Dla nich najlepszą opcją jest kurs chińskiego Bydgoszcz.

Przy samodzielnej nauce są w domu należy jak najwięcej korzystać z technik zapamiętywania. Są one przydatne dla wszystkich – słuchowców, wzrokowców oraz kinetycznych. Istnieje naprawdę ogromna ilość technik, dlatego podczas nauki warto wypróbować przynajmniej kilka, aby znaleźć odpowiednią dla siebie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że można korzystać z 2-3 jednocześnie i nie należy się zrażać po krótkim czasie.

Komentarze z Facebooka

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz