Zdrowie

Alergiczny nieżyt nosa

Alergiczny nieżyt nosa występuje sezonowa i zazwyczaj zaczyna doskwierać na przełomie zimy z wiosną. Występuje on głównie w dwóch formach. Pierwszą z nich jest katar okresowy, który występuje w okresie pylenia roślin. Wtedy jesteśmy najbardziej narażeni na reakcje alergiczne, lecz po tym okresie katar ustępuje. Nieco gorzej jest z katarem przewlekłym. Częstą przyczyną są wtedy roztocza kurzu domowego oraz różnego rodzaju grzyby domowe.

Katar sienny nie ma jednego oblicza, różnie się on w zależności od nasilania. Przybiera on formę lekką, umiarkowaną oraz ciężką. Wszystko zależy od naszej odporności na alergen, układu immunologicznego. Przyczynami kataru siennego są przede wszystkim pyłki różnorakich roślin, lecz nierzadko uczulają nas alergeny sierści zwierząt, kurzu lub grzybów.

Jak więc zapobiec alergicznym nieżytom nosa? Przede wszystkim udać się do alergologa, np. https://alergoderm.pl A co poza tym? Najlepiej jest unikać wdychania alergenów, na które jesteśmy uczuleni. Warto jest korzystać ze specjalnych oczyszczaczy powietrza, różnorakich filtrów i siatek antypyłkowych. Warto jest również zaopatrzyć się w specjalną maskę filtrującą wdychane powietrze.

Komentarze z Facebooka

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz