Technologia

4 powody, by użyć odzieży wojskowej na strzelaninie ASG

Strzelaniny Airsoft na plastikowe kulki to z pewnością fantastyczny pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jedynymi niezbędnymi elementami wyposażenia są okulary ochronne i replika. Czy warto tutaj inwestować w odzież wojskową? Czy daje to jakieś wymierne korzyści? Oto 4 powody, które przemawiają za tym, iż warto skusić się na taki ubiór.

1. Lepsze wczucie się w klimat zabawy

Największym przeciwnikiem ASG jest paintball. Największą różnicą między nimi jest to (prócz amunicji), iż w pierwszej opcji zwykle używamy replik prawdziwych broni. Większość airsoftowców lubi wczuć się dobrze w klimat danej jednostki wojskowej. Dlatego prócz zgodności z uzbrojeniem ważne jest tutaj odpowiednie umundurowanie. Jeśli lubimy porządnie odegrać rolę żołnierza, to odzież wojskowa będzie nam do tego potrzebna.

2. Niezastąpiony kamuflaż, czyli przewaga

Odzieży militarnej nie stosuje się na polu walki dlatego, że fajnie wygląda a dlatego iż zapewnia przewagę nad wrogiem. Kamuflaż jest niezwykle istotny zarówno w terenach zielonych, jak i podczas operacji miejskich. Jeśli chcemy na strzelaninie ASG być mniej widocznym, odzież militarna będzie nam w tym pomocna. Przełoży się to na zdecydowanie lepsze wyniki podczas spotkania.

3. Więcej miejsca na dodatkowy sprzęt

Odzież militarna ma jeszcze jedną sporą zaletę: zapewnia nam dużo miejsca na dodatkowy sprzęt np. przez rozbudowany system kieszeni. Podczas zabawy w Airsoft przyda się nam, możliwość zabrania dodatkowych magazynków, prowiantu czy innych rzeczy. Na spotkania, które trwają więcej niż jeden dzień, przyda się coś jeszcze bardziej pojemnego, czyli plecaki wojskowe w kamuflażu. Przykładowe egzemplarze można znaleźć tutaj: https://patrioty.pl/74-odziez-militarna-wojskowa.

4. Wygoda podczas zmagań

Co jest najważniejsze podczas długich i intensywnych sesji ASG? Odzież z odpowiedniego materiału, dzięki której pot będzie skutecznie odprowadzany na zewnątrz. Ideałem jest odzież termoaktywna. Nie bez znaczenia jest również wytrzymałość i wygoda danej rzeczy. Skoro żołnierze korzystają w trudnych warunkach z odzieży wojskowej, to znaczy, że i dla nas będzie ona znakomita.

 

 

Komentarze z Facebooka

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz